SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 8135262
nr 813 5262
Matskedar
11 st. silver, Franska Liljan, 1800-tal, 490g
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 11 mars 2013
kl 18:59:53
8/3 13:14:54
1.700 kr
11/3 11:33:40
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver